O tym, co wzrusza, chwyta za serce i pozwala na chwilę się zatrzymać i zadumać. Jednym słowem - garść wspomnień wartych zapamiętania.
Blog > Komentarze do wpisu

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Dziś, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej czyli po prostu Dzień Nauczyciela (kiedyś była to oficjalna nazwa tego święta).

Z pewnością jest to dobry moment na nostalgiczne wspomnienia. Moja szkoła to 8-klasowa podstawówka i 5-letnie technikum. Moim zdaniem - dostałam bardzo dobre podstawy wiedzy, choć to głównie zasługa wielu wspaniałych nauczycieli, którzy o to zadbali. Chciało im się? Czuli powołanie? Widzieli sens w tym, co robią?
I jakoś mam wrażenie, że najbardziej w pamięci zapisali się ci, u których naprawdę trzeba było się uczyć, nie było lekko, łatwo i na luzie. Mam jednak wrażenie, że uczyli nas przede wszystkim myślenia, co zdecydowanie procentowało. W porównaniu z obecną nauką rozwiązywania testów i wpasowywania się w klucz - to zupełnie inny świat. Owszem, mam sentyment do tamtego systemu szkolnictwa, ale w aspekcie wprowadzanej właśnie kolejnej reformy oświaty nie wydaje mi się, aby powrót do tego, co było kiedyś miał sens. Zupełnie inne czasy, świat poszedł naprzód i taki powrót do przeszłości na pewno nie będzie skuteczny.

A wszystkim Nauczycielom w dniu ich święta złóżmy życzenia, aby im się chciało i aby widzieli rezultaty swoich działań.


piątek, 14 października 2016, marzatela


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:ministat liczniki.org


PageRank na stronę

Twoja wyszukiwarka