O tym, co wzrusza, chwyta za serce i pozwala na chwilę się zatrzymać i zadumać. Jednym słowem - garść wspomnień wartych zapamiętania.
Blog > Komentarze do wpisu

Wigilijne wspomnienia

Boże Narodzenia 2016

Dzisiejszy dzień jest szczególny, a te święta - najbardziej radosne z wszystkich. Pamiętajmy o tym, że o ich wyjątkowości świadczą nie prezenty, a ludzie zgromadzeni wokół choinki.
I nasze własne, rodzinne tradycje.

Gdy ja sięgam pamięcią do Wigilii z lat mojego dzieciństwa - nie kojarzę jakie prezenty dostałam. Pamiętam za to doskonale zrobiony przez Babcię domek z piernika czy małe pierniki oblane czekoladą i wtopionymi w nie płatkami migdałów (ułożonymi w formie kwiatków). Pamiętam zapach ciast pieczonych przez moją Mamę i wyjadanie kruszonki przygotowanej do posypania drożdżówki. Choinka oczywiście żywa, ustawiana i "ubierana" zawsze w Wigilię, nigdy wcześniej. Do zakładania lampek Tatuś angażował jako pomocników cała trójkę dzieci. Każdy z nas trzymał w ręku kawałek sznura lampek, a Tatuś po kolei, metodycznie oplatał nimi choinkę. No, a smak szynki po powrocie z Pasterki?
Oczywiście, takich wspomnień mam sporo. I tylko żal, że tak wielu osób zgromadzonych w tamtych latach przy wigilijnym stole rodzinnym już nie ma...


sobota, 24 grudnia 2016, marzatela


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:ministat liczniki.org


PageRank na stronę

Twoja wyszukiwarka