O tym, co wzrusza, chwyta za serce i pozwala na chwilę się zatrzymać i zadumać. Jednym słowem - garść wspomnień wartych zapamiętania.
piątek, 26 maja 2017

Dzień Matki - ważne święto dla każdego. Wzruszający, pełen ciepła i wspomnień.

Najpiękniej wyraził to niezapomniany Wojciech Młynarski:


poniedziałek, 15 maja 2017

niezapominajki

15 maja to Dzień Niezapominajki. Święto propagowane od kilku lat. Na początku miało być polskim Świętem Zakochanych - jako przeciwwaga dla anglosaskich Walentynek. Nie udało się, Walentynki zadomowiły się u nas na dobre. Nie wyklucza to jednak wcale Święta Niezapominajki. Jest o Święto ludzi serdecznych - zbliża ludzi do siebie.
Jednym słowem - 15 maja bądźmy dla siebie mili i serdeczni.


sobota, 24 grudnia 2016

Boże Narodzenia 2016

Dzisiejszy dzień jest szczególny, a te święta - najbardziej radosne z wszystkich. Pamiętajmy o tym, że o ich wyjątkowości świadczą nie prezenty, a ludzie zgromadzeni wokół choinki.
I nasze własne, rodzinne tradycje.

Gdy ja sięgam pamięcią do Wigilii z lat mojego dzieciństwa - nie kojarzę jakie prezenty dostałam. Pamiętam za to doskonale zrobiony przez Babcię domek z piernika czy małe pierniki oblane czekoladą i wtopionymi w nie płatkami migdałów (ułożonymi w formie kwiatków). Pamiętam zapach ciast pieczonych przez moją Mamę i wyjadanie kruszonki przygotowanej do posypania drożdżówki. Choinka oczywiście żywa, ustawiana i "ubierana" zawsze w Wigilię, nigdy wcześniej. Do zakładania lampek Tatuś angażował jako pomocników cała trójkę dzieci. Każdy z nas trzymał w ręku kawałek sznura lampek, a Tatuś po kolei, metodycznie oplatał nimi choinkę. No, a smak szynki po powrocie z Pasterki?
Oczywiście, takich wspomnień mam sporo. I tylko żal, że tak wielu osób zgromadzonych w tamtych latach przy wigilijnym stole rodzinnym już nie ma...


piątek, 11 listopada 2016

Obchodzimy dziś Święto Niepodległości. Oczywiście znalazło to swoje odzwierciedlenie na stronie Google:

Dzień Niepodległości

Ubiegłoroczne doodle wyglądało tak:

Święto Niepodległości 2015

Tamten bociek bardzo się nie spodobał niektórym politykom....


piątek, 14 października 2016

Dzień Nauczyciela

Dziś, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej czyli po prostu Dzień Nauczyciela (kiedyś była to oficjalna nazwa tego święta).

Z pewnością jest to dobry moment na nostalgiczne wspomnienia. Moja szkoła to 8-klasowa podstawówka i 5-letnie technikum. Moim zdaniem - dostałam bardzo dobre podstawy wiedzy, choć to głównie zasługa wielu wspaniałych nauczycieli, którzy o to zadbali. Chciało im się? Czuli powołanie? Widzieli sens w tym, co robią?
I jakoś mam wrażenie, że najbardziej w pamięci zapisali się ci, u których naprawdę trzeba było się uczyć, nie było lekko, łatwo i na luzie. Mam jednak wrażenie, że uczyli nas przede wszystkim myślenia, co zdecydowanie procentowało. W porównaniu z obecną nauką rozwiązywania testów i wpasowywania się w klucz - to zupełnie inny świat. Owszem, mam sentyment do tamtego systemu szkolnictwa, ale w aspekcie wprowadzanej właśnie kolejnej reformy oświaty nie wydaje mi się, aby powrót do tego, co było kiedyś miał sens. Zupełnie inne czasy, świat poszedł naprzód i taki powrót do przeszłości na pewno nie będzie skuteczny.

A wszystkim Nauczycielom w dniu ich święta złóżmy życzenia, aby im się chciało i aby widzieli rezultaty swoich działań.


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 56ministat liczniki.org


PageRank na stronę

Twoja wyszukiwarka